Ile czasu dziennie dziecko powinno wykorzystac na nauke

Ile czasu dziennie dziecko powinno wykorzystac na nauke

Kwietnia jest Narodowy Financial Literacy miesiąc w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli masz imprezę pieniądze? A może podjąć zwiedzanie miejscowego Rezerwy Federalnej lub banku? Naprawdę – dokładnie co masz robić za miesiąc alfabetyzacji finansowej?

Czym jest wiedza finansowa?

Zanim wyjdziemy na ciasto i poncz, powinniśmy dowiedzieć się, co dokładnie wiedza finansowa jest. Krótko mówiąc, wiedza finansowa jest podstawowym zrozumienie finansów osobistych oraz sposobu jej zastosowania do decyzji pieniądza osoba lub rodzina potrzebuje do wykonania. Może on zawierać podstawowe budżetowania, zapisywanie i wydatków wiedzy i umiejętności. Obejmuje ona także mając podstawową wiedzę na temat kart kredytowych, kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych. I nie zapominajmy, zdolność do równowagi książeczkę czekową.

Niestety, sondaże i badania wskazują, że wiedza finansowa przeciętnego Amerykanina wynosi pomiędzy 50% a 60% na podstawie ich zdolności do prawidłowej odpowiedzi na podstawowe pytania finansowych. Gdyby to był prawdziwy test, tych klas będzie blisko niepowodzeniem. A wyniki nie zmieniły się znacznie w ciągu ostatnich kilku lat, że badania zostały przeprowadzone.

Ile czasu dziennie dziecko powinno wykorzystac na nauke

Dlaczego wiedza finansowa jest ważna?

wiedza finansowa pomaga ludziom dokonać stałych decyzji finansowych w ich życiu osobistym. Pomaga ograniczyć błędy, że ludzie mogą uczynić z ich pieniędzy. Jakich błędów? Błędy, które można uruchomić widmo z posiadania debetu na swoim koncie kontrolnym (lub 4 lub 5) do płacenia ekstremalne oprocentowanie kart kredytowych do zakupu domu, że nie może sobie pozwolić.

Pewnie nie każdy błąd jest duży. A niektóre błędy są lekcje w trakcie tworzenia. Ale bez podstawowego systemu nauczania ludzi o finanse osobiste, wiedza finansowa najprawdopodobniej pozostanie problemem.

Artykuł napisany przez: