Jak uczyc dzieci z dyslekcja

Jak uczyc dzieci z dyslekcja

Pterodactyl był dinozaura, który mógł latać. W rzeczywistości, według naukowców, pterodaktyle były pierwszymi kręgowcami latać. Większość pterodaktyle były ogromne rozmiary niektórych z nich o rozpiętości skrzydeł prawie 33 stóp!

Jednak paleontolodzy pracujący w północno-wschodniej części Chin odkryli mniejszą różnorodność tego gada. Właściwie mała byłoby mało. Paleontolodzy odkryli skamieliny należącej do pterodaktyl, który miał rozpiętość skrzydeł wynosi zaledwie 10 cali. Oznacza to , że zamiast dużych i złowieszczy ciało tych zwierząt miało wielkość podobną do tej z wróbel.

Ta nowa pterodaktyl został nazwany nemicolopterus crypticus, co w przybliżeniu przekłada się na „ukryty las latający mieszkaniec”. Ponadto, naukowcy odkryli, że ten mały pterodaktyl żył około 120 milionów lat temu.

Jak uczyc dzieci z dyslekcja

Odlew znaleziono zakopane w skałach, a naukowcy odkryli, że ten pterodaktyl nie miał zębów. Z badania kopalnych, ale także okazało się, że ten dinozaur spędził dużo czasu trzymanie na gałęziach drzew. Skamieniałe kości była silnie zdefiniowane krzywe, które doprowadziły naukowców do wniosku tego.

Choć dowody wskazują, że dinozaury nie w pełni rozwinięte, paleontolodzy nie były w stanie odpowiedzieć jednoznacznie, czy byłoby to powiększała. Jedno jest pewne, nawet jeśli ten pterodaktyl urósł większy, to i tak będzie mniejsze od najmniejszych skamieliny pterodaktyl znalezionych do tej pory.

Jak uczyc dzieci z dyslekcja

Więc może to jest bezpieczne, aby stwierdzić, że istniały małe pterodaktyle. Wszystkie paleontolodzy mają teraz zrobić, to znaleźć więcej tych skamieniałości przekonać swoich przeciwników.

Pauline Go to internetowy ekspert wiodący w branży edukacyjnej. Ona oferuje również najwyższej jakości artykułów takich jak

Artykuł napisany przez: