Jak zachecic dzieci do poznawania biologii

Jak zachecic dzieci do poznawania biologii

Cephalopoda jest klasa Mollusca, która obejmuje wyłącznie mięczaków morskich łożysk dwustronnie symetryczny ciało. Głowonogi charakteryzują się obecnością znanego głowy, zestaw ramion lub macki, które są zmodyfikowanymi stopę. Są czasami nazywane jako Inkfish przez rybaków, ponieważ mają one na zachowanie wyzwalając atramentu, gdy zakłócony. Badanie głowonogów jest znany jako teuthology. Stały się one dominującym w okresie Ordovician i może być reprezentowana przez nautiloidów. Klasa w chwili obecnej można najlepiej reprezentowana przez ośmiornice, mątwy, kalmary i nautiloidów. Około 800 gatunków żyjących są znane. Uważa się, że rozwinęła się w późnym kambrze.

Głowonogi mieszkać we wszystkich oceanach świata. Żaden z nich nie jest w stanie tolerować słodkowodnych z wyjątkiem krótkiej kałamarnicy Lolliguncula brevis które tolerują słonawą o bardzo niskim zasoleniu. Zajmują większą część głębokości oceanu zakresie od abisal powierzchni morza. Ich wzrost różnorodności w pobliżu równika, gdy rozpoczyna się spadek w kierunku biegunów. Są one uważane za najbardziej inteligentnych bezkręgowców, jak ich dobrze rozwinięte mózg i zmysły znacznie większe w porównaniu z sytuacją ślimaków. Układ nerwowy jest najbardziej złożonym wśród bezkręgowców. Ich mózgu do masy ciała polega między zimnymi i zwierząt stałocieplnych. Olbrzym włókien nerwowych była przedmiotem badań eksperymentalnych przez neurofizjologów. Są stworzeniami społecznymi i kiedy oderwany od członków swojej grupy mają tendencję do przyłączenia się ławice ryb. Niektóre z nich są w stanie latać w odległości do 50 m. wykształciły one zjawisko napędu odrzutowego.

Mają wyprzedza wizję i potrafi wykryć grawitację choć statocysta. Mają one także pewną liczbę organów chemosensory. Ośmiornice wykorzystywać swoje macki do wykrywania głębi oceanu, a także do odkrywania środowiska.
Artykuł napisany przez: